Arduino Mega 2560 Rev3 (Orijinal)

355,00

Arduino Mega 2560; Atmega2560 temelli bir mikro denetleyici kartıdır. Üzerinde 54 adet dijital giriş/çıkış pini (15 tanesi PWM çıkışı olarak kullanılabilir), 16 analog giriş, 4 UART (donanımsal seri port), 16Mhz kristal, usb soketi, güç soketi, ICSP konektörü ve reset tuşu bulundurmaktadır. Kart üzerinde mikro denetleyicinin çalışması için gerekli olan her şey bulunmaktadır. Kolayca usb kablosu üzerinden bilgisayara bağlanabilir, adaptör veya pil ile çalıştırılabilir.

Stokta yok

Açıklama

İleri seviyedeki Arduino projeleri için tasarlanan Arduino Mega 2560 Rev3 Ardunya Market’te sizleri bekliyor. ATMEGA2560’e dayalı bir mikro denetleyici kartı olan Arduino Mega, Arduino Uno’dan sonra en çok tercih edilen Arduino kartıdır.

Bu kart üzerinde, 54 adet dijital giriş ve çıkış pini, 16 analog girişi, 16 MHz kristal osilatör, 1 USB bağlantısı, 1 güç girişi, ICSP pinleri, 1 adet reset butonu ve 4 UART (donanımsal seri port) kanalı bulunuyor. Bir mikro kontrolcüde olması gereken tüm özellikleri içeren bu kart Arduino ile uyumlu olan shield’leri de kullanmanızı sağlıyor.

Arduino Mega 2560 Rev3 kartınızı, basit bir AC-DC adaptörü, pil veya USB kablo aracılığı ile bilgisayara bağlayarak çalıştırabilirsiniz.

Arduino Mega 2560 Rev3 (Orijinal) Teknik Özellikleri
Mikrodenetleyici : ATMEGA2560
Çalışma Gerilimi : 5V
Giriş Gerilimi (önerilir) : 7-12V
Dijital G/Ç Pinleri : 54 (14 tanesi PWM çıkışını sağlamak için)
Analog Giriş Pinleri : 16
G/Ç Pin başına DC Akım: 40 mA
Flash Hafıza : 256 KB
Çalışma Frekansı : 16 MHz

Arduino Mega 2560 Rev3 (Orijinal) ile Neler Yapabilirsiniz?

Eğitim, elektronik, bilişim, görüntü sistemleri gibi birçok alanda proje geliştirmek için yararlanılan Arduino’lar ile kolay ve işlevsel birçok proje tasarlayabilirsiniz. Akıllı ev sistemleri, drone projeleri, robotik uygulamalar, sensörlü bağlantılar ile elektronik aletleri açma kapama gibi daha birçok projeyi yönetebilirsiniz. Bu kart ile USB üzerinden bir başka Arduino veya mikro denetleyiciler ile haberleşebilir, programlama yapabilirsiniz.

Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı Arduino Mega 2560 Rev3 (Orijinal) Ardunya Market’te!

Programlama ve proje çalışmalarınızı daha ileri seviyelere taşımak için Arduino Mega 2560 Rev3’ü tercih edebilirsiniz. Arduino’nun gelişmiş bir versiyonu olan Arduino Mega 2560 Rev3’e en uygun fiyatlarla Ardunya Market aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Raspberry Pi resmi distribütörü Ardunya Market’ten, aradığınız tüm elektronik parça ve kitlere, her seviyeye uygun prototipleme setlerine de ulaşabilirsiniz. Üstelik saat 15:00’e kadar verdiğiniz tüm siparişler aynı gün içinde kargoya verilmekte, 150 TL ve üzeri siparişler kargo bedava avantajı ile adresinize teslim edilmektedir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.